Prominent & Leading Manufacturer from Indore, we offer fried onion flakes, dehydrated red onion flakes, dehydrated fried onion flakes, dehydrated beetroot, dehydrated white onion flakes and dehydrated garlic flakes.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Form | Dehydrated Fried |
| Onion Variety | Pink / Red |
| Packaging Size | 14 kg |
| Cut Size | Flakes |
| Oil Used | Palm Oil |
| Shelf Life | 6 Months |
| Grade | Premium |
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | White Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 10 kg |
| Color | Red |
| Speciality | No Preservatives |
| Packaging | Plastic Bag or Polythene |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | Red Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 10 kg |
| Color | Red |
| Speciality | No Preservatives |
| Packaging | Carton |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 165 / Kg Get Latest Price
| Processing Type | Spray Dried |
| Form | Slices |
| Moisture | Max 4% |
| Variety Available | Beetroot |
| Quality Available | A Grade |
| Packaging Size | 20 kg |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | White Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Color | White |
| Packaging Size | 500 g |
| Drying Process | Sun Dried |
| Pungency | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 175 / Kg Get Latest Price
| Garlic Variety | White Garlic |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging | Plastic Bag or Polythene |
| Speciality | No Artificial Flavour |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | White Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 15 kg |
| Color | Red |
| Speciality | No Preservatives |
| Packaging | Plastic Bag or Polythene |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Color | Red |
| Form | Flakes |
| Packaging Size | 1 kg |
| Size | 8-20 mm |
| Grade | A Grade |
| Dehydration Method | Sun Dried |
| Country of Origin | Made in India |
RAHUL SINGH RAJPUT (CEO)
Vegito Foods & Spices
G-2/184-A, Synergy Residency, Gokul Nagar, Kanadia Road
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India