Offering you a complete choice of products which include dehydrated potato flake, dried red chilli flakes, dehydrated onion fried flakes, dehydrated roasted garlic flakes, red onion flakes and dehydrated onion flake.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Potato Type | White Potato |
| Processing Type | Dehydrated Flakes |
| Packaging Size | 250 g |
| Packaging Type | Carton |
| Color | Red |
| Variety Available | Potato Flake |
| Is It Imported | Imported |
| Quality Available | A Grade |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Chilli Variety | Kashmiri |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Heat Level | Hot |
| Form | Flakes |
| ASTA Color | 40-60 ASTA |
| Shelf Life | 18 months |
| Packaging Type | Plastic Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | Red Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 20 KG BAG |
| Color | Red |
| Brand | LOOSE PACKING |
| Speciality | No Artificial Flavour |
| Packaging | Plastic Bag or Polythene |
| Shelf Life | 3 Months |
| Variety Available | Potato Flake |
| Is It Imported | Non Imported |
| Quality Available | A Grade |
| Is It Organic | Organic |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 145 / Kg Get Latest Price
| Garlic Variety | White Garlic |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 25 kg |
| Drying Process | Sun Dried |
| Pungency | Low |
| Shelf Life | 24 Months |
| Packaging Type | Loose Packing |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | Red Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 25 kg |
| Color | Red |
| Speciality | No Preservatives |
| Packaging | Loose |
| Is It Organic | Organic |
| Shelf Life | 3 Months |
| Form | Flakes |
Minimum order quantity: 50 Kg
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Onion Variety | Red Onion |
| Cut Size | Flakes |
| Color | Pink |
| Packaging Size | 15 kg |
| Speciality | No Preservatives |
| Packaging | Plastic Bag or Polythene |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Garlic Variety | White Garlic |
| Cut Size | Flakes |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging | Plastic Bag or Polythene |
| Speciality | No Artificial Flavour |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Kg
RAHUL SINGH RAJPUT (CEO)
Vegito Foods & Spices
G-2/184-A, Synergy Residency, Gokul Nagar, Kanadia Road
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India