Providing you the best range of spray dried garlic powder, spray dried tomato powder, dried green chili powder, spray dried green chili powder, spray dried lemon powder and dried mango powder with effective & timely delivery.
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Grade | Premium (A Grade) |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Packaging Type | Loose Packing |
| Variety of Garlic used | White Garlic |
| Powder Type | Garlic Powder |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 500 g |
| Packaging Type | Packet |
| Country of Origin | Made in India |
| Powder Type | Dehydrated |
Under the supervision of Mr. Rahul Singh Rajput , we have garnered a reputed position in this highly competitive industry
₹ 135 / Kg Get Latest Price
| Heat Level | High |
| Processing Method | Dehydrated |
| Packaging Size | 500g |
| Mesh Size | 60 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Under the supervision of Mr. Rahul Singh Rajput , we have garnered a reputed position in this highly competitive industry
₹ 170 / Kg Get Latest Price
| Heat Level | Medium |
| Chili Variety | Wonder Hot |
| Processing Method | Spray Dried |
| Packaging Size | 500g |
| Mesh Size | 60 Mesh |
| Form | Powder |
| Color | Green |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Flavor Type | Lemon |
| Packaging Size | 20 kg cartoon |
| Application | Beverages |
| Formulation | Spray Dried |
| Usage/Application | Powder Soft Drinks |
| Shelf Life | 18 months |
| Purity | 100% |
| Form | Powder |
| Organic | Yes |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 115 / Kg Get Latest Price
| Mango Type | Desi Mango |
| Sourness Level | Mild |
| Packaging Size | 25 kg |
| Flavor | Spicy |
| Packaging Type | Loose |
| Usage/Application | Cooking |
| Shelf Life | 1 Year |
| Is It Organic | Organic |
| Is It Dried | Dried |
| Grade Standard | A |
Minimum order quantity: 50 Kg
RAHUL SINGH RAJPUT (CEO)
Vegito Foods & Spices
G-2/184-A, Synergy Residency, Gokul Nagar, Kanadia Road
Indore - 452001, Madhya Pradesh, India